28 Nisan 2013 Pazar

Lovely Saturday


Selam güzeller..Umarım harika bir hafta sonu geçiriyorsunuzdur. Havaların Temmuz'dan kalma olduğu şu iki günde alabildiğiniz kadar alın güneşi bünyenize..Bakarsınız kötü gri havalar geri döner felan..

Güne çok sevdiğimiz Arda Türkmen'in yeni mekanı olan Forneria'da başlayalım dedik. Perşembe gününden rezervasyon yaptırmıştım kahvaltı için, iyi ki de yaptırmışım. Aklında gitmek olanlar için rezervasyon yaptırın diyorum, hele ki akşam yemeği için gitmeyi düşünüyorsanız mutlaka 3 gün önceden rezervasyonunuzu yapın. Mekan oldukça minik ama bir o kadar sempatik ve sıcacık. Garsonlar sizinle devamlı ilgileniyorlar, herşeyin yolunda olup olmadığını kontrol ediyorlar, Leblon 11'de Türker ve Serkan'ın kontrolünde olan misafir memnuniyetini Forneria'da Hakan sağlıyor, bence harika da iş çıkarıyorlar. Bu arada Arda'yı orda görme ihtimaliniz oldukça yüksek, gelip hal-hatırda soruyor bilginize ;) Biz 4 kişiydik, ortaya bir Mükellef kahvaltı söyledik, bir menemen bir de Arda'nın imzası kurutulmuş domatesli omletle acaip doyduk.


Bu resimde ikimizin arasında gri kapşonu görünen de Arda beyin ta kendisidir :)))


Bu arada mekanın tam karşısındaki Sürmeli Balıkçılık mağazasının kapısındaki Jaws kafası bizi pek eğlendirdi.

Tabi Karaköy'den Taksim'e doğru yürüyüşe geçtik yemekten sonra. Uzun zamandır ziyaret etmediğimiz Terkos çıkmazı ve Beyoğlu İş Merkezi'ni tavaf edip kendimizi yine masrafa soktuktan sonra bu kadar sıcak havanın ve yorgunluğun üzerine en iyi gidecek şeyle mola verelim dedik ve pek sevdiğimiz James Joyce Irish Pub'a Guinness içmek için uğradık.Eve geri dönüşüm tabi ki Beşiktaş İskele'den motorlaydı. Güneş kendini hissettirip artık motorların üst kısımları dolmaya başladığında kendimi nedense pek mutlu hissediyorum, rüzgarın ve denizin kokusunu bol bol içime çekiyorum ve İstanbul'da yazı pek seviyorum :))Basak Beyazkaya Web Developer

2 yorum:

your comments can make my day magical..♡ u all