30 Mart 2013 Cumartesi

Loreal Glam Bronze


Hepsiburada'dan genelde elektronik alışverişi yaparım ben de herkes gibi, geçenlerde bakınırken bir kaç kozmetik ürününün fiyatlarının inanılmaz düştüğünü gördüm ve bir iki parça aldım :) Bu fondöten'de 9.90 TL idi, tabi ki kaçırmadım.

Öncelikle söylemeliyim ki bir kozmetik blogger'ı olmadığımdan idarelik resimler koyuyorum. Deneyip memnun kaldığım bir ürün olduğundan da paylaşma ihtiyacı hissettimi her ne kadar çok yeni bir ürün olmasa da :)

Ürün suya dayanıklı bir fondöten. Kullanımı oldukça kolay ve yumuşak bir dokusu var. Yanında süngeri ile birlikte geliyor ama açıkçası ben fırça ile kullanmayı daha uygun buluyorum. Benim aldığım ten rengime daha uyum sağlayan 04 Brunes ama daha açık tonları da var, 04 Brunes en koyu olan tonu. Ben bronz pudra ya da fondötenlerin cilde sağlıklı görünüm verdiğini düşünenlerdenim ve yaz/kış çoğunlukla bronz ürünleri kullanırım tabi ki abartmadan :))
 
   


Basak Beyazkaya Web Developer

Chiara Ferragni ♥


Çok fazla bahsederek resimler üzerinde kirlilik yaratmak istemiyorum, buyrun seyredin :)


Basak Beyazkaya Web Developer

29 Mart 2013 Cuma

Ballerina Skirts


İşte hastası olduğumuz, her mevsim rahatlıkla kullanabildiğimiz ve sanırım bundan sonra da kullanabileceğimiz bir parça. Kim tarafından nasıl düşünülerek günlük hayata modifiye edilmiş bilmiyorum ama buradan kendisine bol bol öpücükler gönderiyorum :) Özellikle cropped top'lar ile uyumu bir harika


Basak Beyazkaya Web Developer

Do u miss me like i miss u?

Basak Beyazkaya Web Developer

DIY: Acid Washed Jeans


Az önce bahsettiğim gibi bu sene revaçta olan acid görünümlü jean'lere dünyanın parasını dökmenize gerek yok, kendi kendinize renginden çok memnun olmadığınız jeanlerinize uygulayabilirsiniz. Burda dikkat etmeniz gereken jeanin renginin çok koyu olmaması. Daha önce ki postta dediğim gibi ben yaparken nasıl sonuç alacağımı bilemediğimden daha doğrusu daha önceden yaptığım bazı yanlış beyazlatma teknikleri sonucu pantolonun rengini baya kötü yaptığımdan iyi sonuç alamayacağımı düşündüm. Tamamen yapılanları uygulayın bence pek memnun kalacaksınız. Yorumlarınızı bekliyorum :))Basak Beyazkaya Web Developer

DIY Day


Genelde akşamdan ertesi gün ne giyeceğimi ayarlar kenara koyarım. Sabah kalktığımda ise başka şeyleri giyer çıkarım :) Yüksek oranda bir gün önceden hazırladıklarını giymeyenlerdenim ama bugün bir istisna yaptım. Havanın yağmurlu olacağını biliyordum ama ne olursa olsun bugün biraz daha ilkbaharlık olmam gerektiğini hissettim ve nispeten temiz tonları kullandım.

Pantolonumun bir diy projesi olduğunu belirtmek isterim. Ne yazık ki nasıl bir sonuç alacağımı bilemediğim için resimlerini çekmedim adım adım ama az sonra bu projeyi birebir uyguladığım youtube videosunu paylaşıyor olacağım. Çok kolay ve çok basit bir işlem oldu. Benim hatama rağmen ki daha önce bu pantolonu spray bleaching yöntemi ile açmayı denemiş ve bölgesel açıklıklara neden olmuştum :(

T-shirt'e gelirsek eğer tamamen Fashionfromsmyrna'dan ilham aldım. Nasıl olacağını denemek için test yaptım, hoşuma da gidince giymek istedim açıkçası :)) Şimdi hedefim bir sürü düz t-shirt alıp çeşit çeşit yazılarla donatmak :)))

Basak Beyazkaya Web Developer

Yine mi yağmur yağmur yağmur


öğlen hava sıcaklığının güzel olması bizi umutlandırmışken bu yağmurda neyin nesi ki şimdi demeden duramıyorum :(

Basak Beyazkaya Web Developer

Yaz Gelsin Artık


Dubai semalarından az önce gelen nispet resmini sizinle paylaşmadan edemedim :(


Basak Beyazkaya Web Developer

28 Mart 2013 Perşembe

Off Duty


Let's look at tomorrow's outfit, i hope weather will be fine and i can wear prepared ones :)


Basak Beyazkaya Web Developer

Trafik demek can sıkıntısı demek


An itibariyle servisteyim ve nedendir anlamadığım bir şekilde acaip trafik var, hem de daha bankanın girişinden bile çıkamadık. Yolun çoooook uzayacağı belli olduğundan bende sizinle cep telefonumdan yazmakta olduğum bu post ile can sıkıntısı isimli çalışmamı paylaşıyorum.Hepimize trafiksiz günler......

Basak Beyazkaya Web Developer

27 Mart 2013 Çarşamba

My Glitter Shoe


Kızlar az önce bir çılgınlık yaptım ve aşağıdaki yavruyu aldım :))) Fiyatı çok uygun 49.99 TL. Bir göz atın derim tükenmeden :)))Basak Beyazkaya Web Developer

Rival De Loop Young Kapatıcı


Aylar önce annem Rossman'da çok güzel kapatıcı buldum, git bir bak demişti bana. O zamanlar elimde 2 tane kapatıcı olduğundan ve daha yeni alınmış olduklarından çok kulak vermemiştim açıkçası. Sonra geçenlerde yine klasik yağmurlu bir İstanbul cumartesi'sinde lezzet çubuklarımı yapmama yardımcı olacak marshmallow'ların bulunduğu tek yer olan Rossman'a uğradım. Tabi her uğradığımda yaptığım gibi reyonların arasında kendimden geçtim. Rossman'a yolu düşmeyenlerdenseniz eğer bir düşürün derim, aradığınız her şey var çünkü orada. Neyse tesadüf eseri bu kapatıcıyı da buldum ve hemen sepete attım, hatta orda kalan tek üründü, onu almanın mutluluğu da bir başkaydı :) Çok büyük beklentilerim olmadan sürdüm açıkçası ilk sabah sürdüğümde ama beklediğimden daha iyi bir sonuç aldım. Şimdilerde Benefit kapatıcımı rafa kaldırdım, bununa takılıyorum :))

Üzerindeki yazılar Almanca olduğundan neyin ne işe yaradığını anlamayabilirsiniz, ben size Rossman'ın internet sitesindeki yazısı ile yardımcı olmaya çalışayım dedim.


Üzerindeki yazılar bu şekilde, içinde bir tane aplikatörü var ama ben parmaklamayı tercih ediyorum:)

                                         


Hemen ne tarafın ne işe yaradığına bakacak olursak;
Yeşil renkli kısım; kızarıklıkların giderilmesine yardımcı olur.
Pembe renkli kısım; göz altı halkalarını kapatır.
Kahverengi kısım; Profesyonel kapatıcıdır, daha zor kapanan lekeler ve izler içindir.
Beyaz renkli kapatıcı; göz altlarını vurgular ve ön plana çıkarır.
Her ne kadar kolumda belki kol rengimden belki de ortam ışığından bilemiyorum ama pek belli olmasa da gerçekten işe yarıyorlar.
Basak Beyazkaya Web Developer